ALTYAPIMIZ

Sanal Sunucu Hizmetimiz; Data Center Cluster’ı içerisindeki IBM/Lenovo fiziksel sunucular ve arkasında IBM/EMC/Lenovo Storage üzerinde çalışmaktadır. Tüm datalar Dual Controller Storage üzerinde durmaktadır ve fiber bağlantılar üzerinden çalışmaktadır. Sanal Sunucu hizmetimiz public cloud yada dedicated server hizmeti değildir.

DC İnternet Erişimi; Fortigate 1101E Aktif/Aktif 10Gbit Cluster Firewall üzerinde, 1Gbit hızında 3 farklı operatörden birbirine yedekli erişim devreleri üzerinden sağlanmaktadır. İnternet erişiminde bir kota bulunmamaktadır. Kiralanan her sunucu üzerinde Firewall ve DDOS koruması otomatik olarak aktif durumdadır. FortiGate Cluster Firewall’larımız üzerinden sadece istediğiniz portları port forwarding, nat yaparak güvenli erişim sağlanmaktadır.

Network Erişimi; 40Gbit Aktif / Aktif kesintisiz çalışan Juniper Backbone Switch üzerinden sağlanmaktadır.

Kesintisiz Performans

FixCloud fiziksel sunucu altyapısı yeni nesil IBM/Lenovo sunucu ailesinden ürünler ile hizmet vermektedir.

Hypervisor - VMware & HyperV

FixCloud sunucu altyapısı Fortune Global 100 listesine giren tüm şirketler dahil olmak üzere 500.000'den fazla müşterinin seçimi olan VMware vSphere ve HyperV sanallaştırma platformları üzerinde çalışmaktadır.

Yüksek İşlem Gücü

FixCloud sunucu altyapısı Intel Platinum işlemci ailesi ile güçlendirilmiş IBM/Lenovo sunucular üzerinde hizmet vermektedir.

Güvenli Performans

FixCloud sunucular yüksek performanslı IBM Storwize Storage altyapısı üzerinde uygulama kullanımına göre seçilebilecek farklı disk havuzlarına sahip bir altyapı üzerinde hizmet vermektedir.

40 Gbps Ağ Hızı

FixCloud üzerinde çalışan bulut sunucular Juniper Virtual Chassis Switch’ler üzerinden iç ağda rakipsiz 40 Gbps hız ile veri aktarımı yaparak daha yüksek performans sağlar.

Firewall - DDOS - IPS/IDS

FixCloud üzerindeki bulut sunucuların güvenliği yüksek performanslı; Cluster Fortigate Firewall’lar ile sağlanmaktadır. Her sistem, öntanımlı olarak genel güvenlik duvarının arkasında çalışmaya başlar.

%99,99 Uptime

FixCloud network altyapısı; farklı ISP'ler üzerinden yedekli ve BGP ile desteklenmiş hatlar ile %99,99 network uptime garantisi sağlamaktadır.