ALTYAPIMIZ

Sanal Sunucu Hizmetimiz; Data Center Cluster’ı içerisindeki Dell fiziksel sunucular ve arkasında IBM/EMC/Pure Storage üzerinde çalışmaktadır. Tüm datalar Dual Controller Storage üzerinde durmaktadır ve 32 Gbps fiber bağlantılar üzerinden yedekli SAN bağlantıları ile çalışmaktadır. Sanal Sunucu hizmetimiz public cloud yada dedicated server hizmeti değildir.

DC İnternet Erişimi; Fortigate 1101E Aktif/Aktif 40Gbit Cluster Firewall üzerinde, 10 Gbit hızında 2 farklı operatörden ( Türk Telekom , Vodafone ) birbirine yedekli erişim devreleri üzerinden BGP anonsu ile sağlanmaktadır. İnternet erişiminde bir kota bulunmamaktadır. Kiralanan her sunucu üzerinde Firewall ve DDOS koruması otomatik olarak aktif durumdadır. FortiGate Cluster Firewall’larımız üzerinden sadece istediğiniz portları port forwarding, nat yaparak güvenli erişim sağlanmaktadır.

Network Erişimi; 40Gbit Aktif / Aktif kesintisiz çalışan Juniper QFX Backbone Switch üzerinden sağlanmaktadır.

Kesintisiz Performans

FixCloud fiziksel sunucu altyapısı yeni nesil IBM/Lenovo sunucu ailesinden ürünler ile hizmet vermektedir.

Hypervisor - VMware & HyperV

FixCloud sunucu altyapısı Fortune Global 100 listesine giren tüm şirketler dahil olmak üzere 500.000'den fazla müşterinin seçimi olan VMware vSphere ve HyperV sanallaştırma platformları üzerinde çalışmaktadır.

Yüksek İşlem Gücü

FixCloud sunucu altyapısı Intel Platinum işlemci ailesi ile güçlendirilmiş IBM/Lenovo sunucular üzerinde hizmet vermektedir.

Güvenli Performans

FixCloud sunucular yüksek performanslı IBM Storwize Storage altyapısı üzerinde uygulama kullanımına göre seçilebilecek farklı disk havuzlarına sahip bir altyapı üzerinde hizmet vermektedir.

40 Gbps Ağ Hızı

FixCloud üzerinde çalışan bulut sunucular Juniper Virtual Chassis Switch’ler üzerinden iç ağda rakipsiz 40 Gbps hız ile veri aktarımı yaparak daha yüksek performans sağlar.

Firewall - DDOS - IPS/IDS

FixCloud üzerindeki bulut sunucuların güvenliği yüksek performanslı; Cluster Fortigate Firewall’lar ile sağlanmaktadır. Her sistem, öntanımlı olarak genel güvenlik duvarının arkasında çalışmaya başlar.

%99,99 Uptime

FixCloud network altyapısı; farklı ISP'ler üzerinden yedekli ve BGP ile desteklenmiş hatlar ile %99,99 network uptime garantisi sağlamaktadır.